Nasıl Sevimli Olabilirsiniz: 15 Taktik ile Ne Kadar Çekici Olduğunuzun Farkına Varın

Hepimiz arkadaşlarımız ve meslektaşlarımız tarafından beğenilmek istiyoruz, ancak kendimizi olmadığımız biri gibi lanse etmek istemeyiz. Bu makale ile birlikte, nasıl daha fazla çekici olabileceğinizin farkına varacaksınız. Daha doğrusu, nasıl daha fazla kendiniz olacağınızı öğreneceksiniz.

Nasıl daha sevimli olunacağımızı öğrenmek, hepimizin mücadele ettiği bir şeydir. Kendimize karşı dürüst olmak istiyoruz, ancak diğerlerinin de etrafımızda olmaktan zevk aldığından emin olmak istiyoruz.

Bu dengeyi bulmak her zaman kolay değildir. Eğer buna kafamızı çok takarsak, olmadığımız biri gibi gözükürüz. Ama hala kendimiz olmayı sürdürürken daha sevilebilir olmayı öğrenmek mümkün.

Neden daha sevimli olmak istiyorsunuz?

Öncelikle ilk olarak, neden daha sevimli olmak istiyorsunuz? Arkadaş edinmekte ya da yeni bir ilişkiye girmekte zorlanıyor musunuz?

Çok meraklı veya kayıtsız olduğunuz insanlardan kendi hakkınızda üzücü haberler aldıysanız, üzerinde çalışabileceğiniz bir şey var. Ancak, sevilebilir olma konusundaki endişeniz yalnızca sizin içinse, daha fazla sevilmenin başka yolları da var.

Sevilebilir olmak ne demektir?

Biliyorum, oldukça açıklayıcı görünüyor. Sevilebilir olmak, sevilmek anlamına gelir. Ama bu gerçekten bu kadar basit mi?

Sevilebilir olmak popüler olmak demek değildir. Bir sürü arkadaşın olması ya da herkesin senden hoşlandığı anlamına gelmez. Aslında, daha sevilebilir olmak, herkesin senden hoşlanmasının imkansız olduğu anlayışıyla geliyor. Bu gerçeği kabullendiğinde, daha sevilebilir olmak çok daha kolay hale gelecektir.

Daha sevilebilir olmaya çalışırken, sizi sevecek olan kaç tane insan olacağını değil de, hangi insanların sizden hoşlanmasını istediğinizi unutmayın. Belki de eşinizin ebeveynleri veya sadece patronunuz tarafından beğenilmek isteyebilirsiniz. Beğendiğiniz insanlar tarafından beğenilmek istiyorsunuz, bunu aklınızdan çıkartmamalısınız.

Saygı ve sevimlilik iki farklı şeydir. Öyleyse, belirli insanlarla hangisine gideceğinizi unutmayın.

Nasıl daha çok sevimli olabilirsiniz?

Nasıl daha sevimli olacağınızı öğrenmek zor değildir. Şov yapmak ya da mantıksız bir şekilde hareket etmek istemezsiniz. Sadece kendinizden haberdar olmalısınız ve zaman geçirmek istediğiniz bir kişiye karar vermelisiniz.

Nasıl daha sevimli olacağınız konusunda endişeleriniz varsa, atmanız gereken bazı adımlar ve göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler sizleri bekliyor.

# 1 İhtiyaç duymamaya çalış. Bu kulağa kötü geliyor, ama beni duymalısın. Hepimiz kendimize karşı dürüst olduğumuzu ve duygularımızı ifade ettiğizi biliyoruz. Ancak söz konusu ihtiyaç duyan biri olduğunda, hiç kimse gereken dikkati size vermeyecektir. İnsanlar kendi dertleri ile zaten uğraştıkları için, ihtiyaç duyan bir insandan hızlıca uzaklaşacaklardır.

# 2 Durumu okuyun. Modern çağ bütünüyle ince işaretler ve sinyallerle ilgilidir. İnsanlar yanlış bir şey söylemek veya yapmaktan çok korkuyorlar, bu yüzden beden dilini ve titreşimleri okuyabilmek çok önemli.

# 3 Başkalarının sizi nasıl gördüğünü bir kenara bırakın. Bu cümle biraz sezgisel görünebilir fakat buna sadık kalın. Eğer sevilememek konusunda sürekli endişeleniyorsanız, kendinizi bir süre sonra deli gibi hissedebilirsiniz.

# 4 Kendinize güvenin. Kim olduğunuzu sevmek, dünyaya kimsenin onayına gerek duymadığınızı belirten bir mesaj gönderir.

# 5 Çaba gösterin. Güvende olmak ve kendiniz hakkında ne düşündüğünüze değer vermek, başkalarının sizin hakkınızda düşündüğünden daha önemlidir. Çabalarınızı, daha tamamen olgunlaşmamış ilişkilerinizde bile ön plana koyun.

# 6 Dedikodu yapmayın. Bu hemen hemen olanaksız bir şey olarak gözükebilir. İnsanlar buna katılsa ve başkalarının liderliğini takip ediyor olsanız bile, başkaları hakkında dedikodu yapmak herkes için kötü bir renktir.

# 7 Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız, başkalarına da o şekilde davranın. Evet, anaokulunda öğrendiğiniz altın kural hala çok sevilmenin bir parçası. İhmal edilmek ister misiniz? Sürekli kendileri hakkında konuşan birisini ister misiniz? Harekete geçmeden önce bunları birkez daha düşünmelisiniz.

# 8 Dürüst olmalısınız. Dürüstlük, yaşamın hemen hemen her yürüyüşünde en iyi politikadır. Evet, bazen dilinizi ne zaman tutacağınızı bilmek önemlidir, ancak çoğunlukla herkese açık ve dürüst olmak, gerçek ve samimi olmanızı sağlar.

Kendinize karşı sadık kalırken daha sevilebilir olmayı öğrenmek o kadar zor değil. İhtiyacınız olan tek şey biraz farkındalık, özgüven ve biraz pratik yapmak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu