Çiftlerin Düşük Bütçe ile Yapabileceği Eğlenceli ve Romantik Aktivitelere 13 Örnek

Partneriniz ile randevulaşmak, Netflix karşısında kanepeye uzanıp mısır yemek anlamına mı geliyor? Romantizm üzerine ilişkisini inşa edecek bir çift olarak yapabileceğiniz bir çok şey var!

Tabiki Netflix’te takılabilir ve sevdiğiniz insan ile filmlere gidebilirsiniz. Tabiki akşam yemeği sırasında güzel bir dizi izleyebilirsiniz ama sizce de bu ne kadar romantik?

Bunu yapmaya sürekli devam ederseniz kısır bir döngüye girecek ve bir süre sonra dizi izlerken mısır bile yemeyecek, sadece filmin sonunun gelmesini bekleyeceksiniz.

Evde kalmak her ne kadar da bütçe dostu da olsa, bu yelpazeyi genişletebiliriz. Her dışarıya çıkmanız, cebinizden para çıkacağı anlamına mı geliyor? Bu makaleden önce bu soruya yanıtınız evet olsa bile, makalemizin sonunda fikriniz kesinlikle değişecektir.

Bütçeyi ayarlamak ve para tasarrufu yapmak, günümüzün en önemli iki olayı olmuştur. Ama bu asla kendinizi eve kitlemeniz anlamına gelmiyor. Sadece biraz yaratıcı olmanız gerek. Bunun için de gereken yardımı şuandan itibaren almaya başlayacaksınız.

Çift olarak yapılabilecek şeyler;

Aşkınız her ne kadar da kuvvetli olsa da, aranızdaki etkileşimi güçlendirmeniz gerekiyor. Artık kanepenizden ayrılmanız ve çift olarak yapabileceğiniz şeyleri bulmanın zamanı geldi.

# 1 Kiralık bisikletler. Bisiklete binmek ve etrafı gözlemlemek için illa ki başka bir şehire ya da tatil yöresinde olmanıza gerek yok. Çoğu yerden düşük fiyatlara bulabileceğiniz bisikletleri kiralayın ve kendinize güzel birkaç saat ayırın. Bu hem sağlığınıza iyi gelecek hem de aranızdaki iletişime.

# 2 Birlikte akşam yemeği yiyin. Bu yemekten kastımız, televizyonun kapalı olduğu, tabağınızdan gözünüzü kaldırdığınızda onun gözü ile karşılaştığınız tatlı ve romantik bir yemek. Evinizdeki masanın hakkını vermelisiniz. Kendinize 1 saat süre ayırın ve o masada istediğiniz konuları sakince konuşun ve birbirinizi dinleyin. Herhangi bir ekrana bakmadan, sadece başbaşa.

# 3 Yıldızları izleyin. Yaşadığınız evrenin güzelliklerinin farkına varın. Yıldızları izlemenin maliyeti, sadece 2 battaniye. Eminiz ki dolabınızda birsürü yumuşak ve renkli battaniyeniz vardır. Kendinize sıcacık bir sıcak çikolata hazırlayın ve hayatın tadını çıkartın. Sıcak çikolata ile zenginleşitirdiğiniz bu aktivitenin maliyeti? 5 TL. Bence aranızdaki aşk için çok ufak bir meblağ.

# 4 Bir yürüyüşe çıkın. Evet şuanda üşeniyorsunuz, bacaklarınız ağrıyor ve biraz sonra size çok boş gelecek. Ama bunda bize güvenmeniz gerekiyor. Sadece birlikte dışarıya çıkın ve yürüyün. Şehir merkezine gidebilir, yakın bir parka yürüyebilirsiniz. Yürümenin size faydası, aranızdaki iletişimi kuvvetlendirmek olacaktır.

# 5 Ufak ve yerel konserlere katılın. Büyük starlara, ünlü şarkıcılara gitmek sizi maddi açıdan yoruyor mu? Yakınlarınızda olan nezih bir canlı müzik mekanı bulabilirsiniz. Çalan şarkılara partneriniz ile birlikte eşlik etmeniz, aranızdaki uyumu arttıracaktır. Neden biraz hayattan keyif almayasınız ki ?

# 6 Rastgele bir yolculuk yapın. Nereye gittiğinizin pek bir önemi yok. Bu yolculuk ne selfie için ne de etrafınızdakilere hava atmak için. Bu yolculuk sadece yeni heyecanlar yaşamanız ve yeni şeyler öğrenmeniz için. İnsan kaç yaşında olursa olsun, yeni bir şey öğrendiği ve deneyimlediği zaman mutlu olacaktır.

7. Yatakta kahvaltı. Çok fazla kırıntı yapmayacak şeyler tükettiğiniz sürece hiçbir sorun yok. Şaka bir yana, masada tüketeceğiniz miktarın daha azıyla bile yatakta kahvaltı yapabilir, bu güzel dakikalar ile ilişkinizi romantik bir bölgeye taşıyabilirsiniz. Maliyet ? Yine 0.

# 8 Yeni bir hobi deneyin. Partnerinizin ya da kendinizin daha önce denediği değil de ikinizin de uzak olduğu bir konuya dahil olun. Bu şekilde, hobi hoşunuza gitmezse bile aranızda bir sorun olmaktan çıkacaktır.

# 9 Bir raket alın. Partneriniz ile birlikte spor yapmanız, aranızdaki iletişimi güçlendirecektir. Raket olmasa bile bir basketbol topu alıp, ücretsiz parklarda oynayabilirsiniz. Buradaki tek amaç, birlikte daha fazla zaman geçirmeniz. Bunun yanı sıra, sağlığınız için de iyi olacaktır. Kazancınız yüksek, maliyetiniz düşük. Aradığınız türden bir aktivite!

# 10 Dans edin… Dans etmek için illa bir gece klübüne gitmek zorunda değilsiniz. Çeşitli topluluklara dahil olup dans edebilir, aranızdaki romantizmi arttırabilirsiniz.

# 11 Birlikte yemek pişirin. Yemekleri hep sizin yapmanız, size monoton bir hayat kazandırır. Partnerinizi bu aktiviteye dahil ederek eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

# 12 Yapboz zamanı. Kendinize uygun bir zaman ayarlayabilir ve o geceyi oyun gecesi olarak değerlendirebilirsiniz. Hem kafanızı daha fazla çalıştıracak hem de başbaşa bir etkinlik yapacaksınız.

# 13 Bir kale yapabilirsiniz. Kaç yaşında olursanız olun, yorganlar ve eşyalar ile kale yapmak, yaratıcılığınızı geliştirecektir. Keyif seviyesi yüksek, romantik anların yaşanması kaçınılmaz.

Bir çift olarak, hayatınızı bir rutine bağlamak ve aranızdaki ateşi söndürmek çok kolay olabilir. Romantik bir ilişki istiyorsanız yapmanız gereken sadece biraz çaba göstermeniz. Atomları parçalamaya gerek yok, ufak bir çaba yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu