Bir Erkeğin Karanlık Tarafını Ortaya Çıkartacak Olan Kendine Güvensizlik Belirtileri

Hepimiz yaşamda kendimize güvensiz olduğumuz dönemler yaşadık. Bir erkeğin kendine güvenmediğinin belirtilerini anlamak, cinsiyet farklarını algılamanıza da yardımcı olacaktır.

Gerçek olalım, erkekler, kadınlar karşısında güven eksikliği yaşayıp bundan çok etkileniyorlar. Erkekler günde en az 8 defa aynanın karşısında kendilerine bakıyorlar ve kızlar onları instagramda engellediklerinde büyük panik yaşıyorlar.

Onlar daha bunu kendilerine itiraf etmeden, siz işaretleri okuyarak bunu anlayabilirsiniz. Erkeklerin kendine güven sorunu,kadınlardan daha fazladır. Fakat onlar bunu farklı şekillerde gösterirler.

Kadınlar daha duygusal ve etkileyici olduklarından, kendine güvensiz olduğunda daha fazla hissettirirler. Sorun şu ki, erkeklerdeki güven eksikliği, 1 km öteden bile fark edilebilinir. Sadece doğru işaretleri aramanız ve onları algılamanız gerekmektedir.

Bir erkeğin kendine güvensiz olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

Neredeyse hepimiz Twilight’ı izlemişizdir. Her yerde bizi takip eden yakışıklı bir erkek arkadaşa sahip olmak kötü gözükmüyor, hele ki bu Robert Pattinson ise. Fakat insanın kendine güvensizliği, dış görünüşünden bağımsız olarak akıllıca gizlenir.

Kendine güvensiz olan biriyle birlikteyseniz işler tamamen değişmektedir. Çünkü etrafınızda kendine güven duymayan biri olduğunda, bu sizin de modunuzu düşürebilir. Ondan kaçmanız gerektiğini söylemiyoruz çünkü bu sorunu çözebileceğiniz bazı yöntemler mevcut.

Bununla birlikte, eğer erkek arkadaşınız bu düşük özgüven işaretlerinden bazılarını taşıyorsa, ilişkinizi de gözden geçirmeniz gerekebilir.

Yanınızda olacak kişinin nasıl biri olacağına siz karar vereceksiniz. Tek yapmanız gereken işaretleri anlayabilmek.

# 1 Kendini küçümsemesi. İnsanlar günümüzde stresli bir hayat yaşadığı için kendileri ile barışamamaktadır. Eğer karşınızdaki insan kendini sürekli aşağı bastırıyorsa, bu alçakgönüllü olduğu için değil, kendine güvenmediği içindir. Eğer ona birşey söylediğinizde “Bunu benimle yapmak istediğine inanamıyorum” diyerek şaşırıyorlarsa, kendilerine yeteri kadar güvenmediğini anlayabilirsiniz.

# 2 Görünüşte her şey mükemmel. Çevresinde hataya hiçbir zaman izin vermez. Saçları mükemmel, kıyafetleri her zaman moda… Kendine güvenini bu tarz şeyler ile sağlamlaştırmak istiyor çünkü içten içe kendisine güvenemiyor.

# 3 Kıskanıyor. Twilight hakkında konuştuğumuzu hatırlıyor musunuz? Evet, bu örnekteki tek yanlış, karşınızdakinin sizi sürekli kontrol etmesidir. Kendisine güvenmeyen, kendisini yeterli bulmayan insan, karşısındakini de bu şekilde kontrol etmeye çalışır. Özgüven eksiklğinden ötürü, sürekli olarak onu aldattığınızı düşünebilir.

# 4 Sizi eleştiriyor. Tabiki herkesin bir miktar eleştirilmesine karşı değiliz. Eleştirilere kulağımızı kapatırsak asla kendimizi geliştiremeyiz. Ama karşınızdaki sizi sürekli yerin dibine sokuyorsa, aslında kendinde eksik gördüğü şeyleri kabullenmeyip, bunun yerine size yüklenecektir. İşte bu sayede, kendisine duyduğu özgüvenin ne kadar da düşük olduğunu anlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, sürekli eleştiriye maruz kalmanız, aslında sizi yeteri kadar sevmediğinin de göstergesi olabilir. Bir taşla iki kuş! Bu işarete çok dikkat etmelisiniz.

# 5 Size fiziksel temaslar yapıyorsa. Sizi zorladıysa ve size vurduysa, bu hem özgüveninin beş para etmez olduğunu gösterir hem de sizi aslında sevmediğini. Bu madde üzerinde daha fazla durmamıza gerek yok. Hayatınızda asla yeri olmamalı.

# 6 Sadece sizi istiyor. Karşınızdaki sizi arkadaşlarınız ile bile paylaşamıyorsa, gerçekten kendini yetersiz ve güvensiz hissediyordur. Toplum içine karıştığında, aslında sizinle birlikte olmayı kaldıramayacağını düşünüyor. Bu tamamen kendine duyduğu özgüven sorunundan kaynaklanmaktadır.

# 7 Çok büyük bir mutsuzluk kaynağı ise… Hiçbir şey onu mutlu etmiyorsa, hele ki sizin mutluluğunuzdan, başarılarınızdan bile mutlu olmuyorsa işiniz gerçekten çok zor. Bunu kolay hale getirmek ise oldukça basit. Hayatınızdan bir an önce çıkması gerekiyor.

# 8 Sizi duymuyor bile… Orada olduğunuzun farkında ama konuştuğunuzda hiçbir şeyi ciddiye alıp dinlemiyorsa.. Dinlese bile, bunun amacı sadece dediklerinizi ileride size koz olarak kullanacağı için olabilir. Duygularınıza zarar verip vermeyeceğini bile düşünmüyor… İşte böyle durumlarda, hem size sevgisinin hem de kendisinde yeteri kadar güven olmadığını anlayabilirsiniz.

# 9 Asla yanılmadı. Muhtemelen sizinleyken çok fazla hata yaptı, ama kendisini bunu asla kabul etmedi. Bir insanın hatalarını kabul etmesi, onun alçakgönüllü ve erdemli bir kişi olduğunu gösterir. Malesef kendine güvenmeyen birisinin böyle bir davranış göstermesi mümkün değildir.

# 10 Kendi başarılarınızı düzgün şekilde kutlayamazsınız. Eğer ikiniz arasında en başarılı o olamazsa, başarınızın onun için pek de önemi yoktur. Herşeyden önce kendisini düşünür ve sizin başarınız karşısında ezilmemek için kuyruğunu dik tutar. Size böyle birisi lazım değil. Asla lazım olmadı.

# 11 Seni birlikte olmaya zorlayabilir. Canınız her zaman onunla birlikte olmak istemeyebilir. Ama kendisine yeteri kadar güvenmeyen bir kişi, etrafındakilere de yeteri kadar saygı duymayacaktır.

Tüm bu işaretlerin doğrultusunda, karşınızdaki kişinin kendine güvenmeyen biri olduğunu anladığınızı düşünüyoruz. Ufak ve önemli işaretleri takip ederek, artık daha bilinçlisiniz. Eğer bu sorunları karşınızdaki insanla konuşup çözemiyorsanız da, onu hatıralarınıza gönderme vakti gelmiştir. Hatanın neresinden dönerseniz sizin için büyük bir kazanım olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu