Kadınların Erkeklerden Daha Güçlü Olduğunun 9 Kanıtı

Güçlü kadınlar, hayatın her alanında erkeklerden daha güçlüdür. Erkeklerin hayatlarına şekil vermek, kariyerlerini doğru yönlendirmek söz konusu olduğunda, kadınların gücü asla hafife alınamaz ve inkar edilemez.

Bu özelliklerin yıllar boyu devam etmesinin tek nedeni yine Annelerimiz yani kadınlardır. Güçlü bir kadın olarak kendinizi kabul ettirdiğiniz zaman insanlar yüzeysel güzelliklerden vazgeçip, sizin karakterinize hayran kalacaklardır.

İşte kadınların erkeklerden daha güçlü olduğunun 9 kanıtı.

1. Eşsiz bir cesarete sahip olmamız.

Eğer güçlü bir kadınsanız, ne olursa olsun, hangi zorluklarla karşılaşırsanız karşılaşın, bunlarla yüzleşebilirsiniz. Güçlü bir kadın, kendine hitap etmeyen ortamlardan ve olaylardan her zaman uzak duracaktır.

Korkuyu hissedebilirsiniz ve bu sizi zorlasa bile karşısında güçlü bir şekilde durabilirsiniz. Sizi hesaba katmadan yapılacak olan planlara, yumruğunuzu indirerek müdahale edebilirsiniz.

2. Başınıza ne gelirse gelsin, kendinizi sevebiliyorsunuz.

Yaptığınız hatalara ve yanlış algılanma durumda bile kendinizi sevebiliyorsanız, kesinlikle güçlü bir kadınsınız. Kendinize duyduğunuz özgüven, bazı erkekler tarafından bir ömür boyu elde edilemez. Ancak kendisine gerçekten saygı duyan bir insan, kendini her ortamda özgüvenli hissedebilir.

3. Diğer insanlardan önce kendinize güveniyorsunuz.

Bağımsız kadınlar maddi, duygusal, zihinsel hatta fiziksel iyilikleri için sırtını başkasına dayanamaz. O noktaya kendisi gelmek ister ve yeterli kaynağa sahip olursa, dünyaya bile hükmedebilir. Başarısızlık korkusu kadınlar için minimum düzeyde olduğu için, kafanıza koyduğunuz hiçbir fikirde geri adım atmazsınız. Herhangi bir zorluğun üzerinden gelmek için kendinize güvenmeniz, sizi her geçen gün daha güçlü bir kadın yapmaktadır.

4. Nazik ve merhametlisiniz.

“Kibar sözler kısa ve konuşması kolay, ancak yankıları gerçekten sonsuz” Rahibe Teresa

Gerçekten güçlü insanlar, nezaketin bir zayıflık belirtisi olduğunu düşünmez. Kadınlar bu konuda açık ara erkeklerden çok öndedir. İkili ilişkilerde insanları kırmak, ilişkileri yok etmek yerine yapıcı davranır ve kendisine duyulan saygının daha da artmasını sağlar.

Güçlü kadınların egoları olabilir ama bu egoyu asla kötülük için kullanmazlar. Etrafındaki çoğu kişiyi arkadaşı, kardeşi gibi görür ve onlara değer verir. Onlara değer verdikçe insanlar kendilerini iyi hisseder ve bu şekilde dünya daha güzel bir hal alır.

5. Her zaman sezginizi takip edersiniz.

Güçlü ve özgür kadınlar, hayatta kendi sesleri dışındaki seslere kulak asmazlar. Kimseyi ciddiye almaz demiyoruz, sadece doğru bildiği şeyden emindir ve emin olana kadar incelemiş ve deneyimlemiştir.

O yüzden öncelikle kendi bildiği önemlidir ve etrafına uyum sağlamaya, bir kabın şeklini almaya çalışmaz. Hayattan ne istediklerini bildikleri için kendi sezgilerini takip ederler ve bu onları daha başarılı olacakları bir noktaya taşır.

6. Başka insanlara sağlam bir rol model olursunuz.

Diğer kadınlar ve erkekler, güçlü kadınları her dönemde takip etmiştir. Bütün iş burada insanın kendine duyduğu özgüvende bitmektedir.

Tabiki erkekler de lider rolünde olabilir ve kadınlara ilham verebilir ama gerçekten önemli kişiler, hayatlarında mutlaka bir kadını rol model olarak belirlemiştir.

7. Kendi mutluluğunuzu nasıl yaratacağınızı biliyorsunuz.

Güçlü kadınlar, mutlu olmak ve hayattan keyif almak için başka insanlara, erkeklere bağımlı değillerdir. Güçlü bir kadın, başkalarının duyguları ile oynamasına izin vermez.

Kendi iç dengesini sağlamış güçlü bir kadın, karşısına herkesi ve bütün mutsuzlukları alabilir. Bu olaylar karşısında da tebessüm etmekten korkmaz.

8. Duygularınızı göstermekten korkmuyorsunuz.

“Ne hissettiğinden asla utanma. İstediğin herhangi bir duyguyu hissetme hakkına sahipsin.” Demi Lovato

Güçlü kadınlar duygularını göstermekten, onları diğer insanlar ile paylaşmaktan asla korkmazlar, çekinmezler. Yoğun duygulara sahip olmalarının hayatlarının ileriki dönemlerinde belki de başlarına dert açacağını biliyorlar ama yine de bu onları duygularını dile getirmekten alıkoymuyor. Çünkü güçlü bir insan, her türlü sorun ile başa çıkabilir, korkup kaçmaz.

9. Her zaman ama her zaman kendinize inanabiliyorsunuz.

Bir insanın kendine inanması, onu yaşamında yeni zirvelere taşır, buna yardımcı olur. Ama bunu ancak güçlü bir kadın bilebilir. Sahip olduğunuz yeteneklere inanmak ve kendinize güvenmek, başarının gelmesinde en büyük rolü oynayacaktır.

Tüm bunları okuduktan sonra diyebileceğimiz tek bir şey var. Tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Günü kutlu olsun!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu