Modu Düşmüş Bir Kişinin Yeniden Gülmesi Nasıl Sağlanır?

Kimi zaman sevdiğimiz insanlar, onları üzücü olaylar yaşayabilirler. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerekiyor? Yapılacak tek bir şey var: Birisini nasıl güldürebileceğinizi öğrenmek!

Modunuz düştüğünde ya da mutsuz olduğunuzda, kimden yardım bekliyorsunuz? Aileniz ve arkadaşlarınızda, sizi mutlu edecek anlar arıyorsunuz. Aynı şekilde birini güldürmeyi siz başarabiliyorsanız, etrafınızdaki insanları bu gibi durumlardan da çıkartabilirsiniz.

Birisi zor bir dönemden geçiyorsa, onları bu dönemden çıkartmanız için gereken tek şey kahkahalarınızdır. Bir bilim adamı olmadığımızı biliyoruz ama şunu söyleyebiliriz ki gülmek ve güldürmek, insanı mutlu eden en önemli şeylerin başında geçiyor. Tabi fazla gülmek insanı yorabilir, bunu da bir egzersiz gibi düşünebilirsiniz.

Hepimiz birini güldürme yeteneğine sahip olarak doğmuyoruz. Ama endişelenmenize gerek yok. Birisini nasıl güldürebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir kişi nasıl güldürülür?

İnsanlar her zaman birilerini güldürmek için şakacı ya da komedyen olmaları gerektiğini düşünüyorlar. Eğer birisini güldürmek için komedyen olmak zorunda olsaydık, toplumda herkes asık bir suratla dolaşıyor olurdu.

Birini nasıl güldüreceğinizi öğrenmek istiyorsanız, etrafınızdakilerin gülmelerini sağlayacak bazı adımlar olabilir. Onları ufak ufak espriler ile deneyebilir, bir yol haritası çıkartabilirsiniz. Ayrıca siz birini güldürmeye başladığınızda, egonuzda mükemmel bir artış olur.

Yani bu gülme olayı, tam anlamı ile iki taraflı bir kazanç sağlar. Eğer gerginseniz, rahatlayabilirsiniz. İnsanları nasıl güldürmeye başarabileceğinizi birazdan öğreneceksiniz ve bulunduğunuz ortam kahkahalar ile inleyecek.

Birini güldürecek beceriye sahip olmak çok yararlıdır ve herkes tarafından arzulanan bir özelliktir.

# 1 Mizah tarzınızı anlayın. Eğer sakin bir kişi iseniz, fiziksel ve sulu espriler yapmak, sizin tarzınızı yansıtmayabilir. Bu şekilde yapacağınız komiklikler, ortamda sahte ve suni bir hava yaratabilir. Komedi yaparken, olmadığınız biri gibi gözükmeye çalışmayın. Eğer bunun için kendinizi zorlarsanız, korkunç derecede başarısız olabilirsiniz.

Diğer insanlara komik görünmenin ve onları güldürmenin en güzel yolu, kendiniz olmaktır. Bunun pek de kolay olduğunu söylemiyoruz ama kendi mizah tarzınızı bulmanız gerekiyor.

# 2 Gülmenin bulaşıcı olduğunu biliyor muydunuz? Bir kişiyi güldürmeniz, ortamda domino etkisi yaratabilir. Biri gülmekten çatladığında, diğerleri de ister istemez kahkahalara boğulacaktır. Komik bir şey mi gördünüz? Üzgün arkadaşınızla ya da arkadaş grubunuz ile paylaşın. Siz güldüyseniz, onlar da bir süre sonra size otomatik olarak katılacaklardır.

# 3 Komik videolar ve paylaşımlar. Bir önceki maddede size gülmenin bulaşıcı olduğunu söyledik. Gülen insanların videoları ya da yapılan sakarlık videoları, birini güldürmek için en etkili yoldur. Kendinizi komik bulmuyor musunuz? İnterneti kullanmanızda hiç bir sakınca yok!

# 4 Sakarlık ve fiziksel komedi? Duyan yok mu? İnsanlar ne kadar üzücü olsa da sakarlık şakalarına bayılırlar. Birinin ufak bir yerden düşerken görmek ya da yaptığı bir sakarlığa tanık olmak, insanları aşırı derecede keyiflendiriyor. Kendinizi sakatlamadan bir sakarlık yapabilirsiniz. Bu sayede karşınızdaki bir anda kahkahalara boğulabilir.

# 5 Tuvalet şakaları… Kaç yaşında olduğunuz önemli değil. Tuvalet şakaları, bugüne kadar en etkili yöntemlerden biri olmuştur. Diş fırçasına sabun sürmek ya da klozeti streç folyo ile kaplamak.. Tabi bunu yapacağınız zamanları iyi süzmeli ve analiz etmelisiniz. Her durumda kullanabileceğiniz bir yöntem değil.

# 6 Kendinize gülmelisiniz. Bazı zamanlar, siz şakanın ta kendiniz olacaksınız. Fazla düşünmenize gerek yok. Yakın zamanda ya da geçmişte yaptığınız utanç verici bir anıyı anlatabilirsiniz. Bunu daha anlatmaya başladığınızda bile gülmeye başlayacaksınız. İnsanlar komik bir şey dinleyeceklerini farkettikleri anda tetikte beklemiş olacaklar. Daha sonrasında ise kahkahaları kucaklamaya hazır olun.

# 7 Alaycı olmak. Bize göre alaycı olabilmek, en yüksek mizah seviyesi olabilir. İnsanları akıllıca kızdırabilmek, keskin bir zihin gerektirmektedir. Buradaki tek önemli şey ise, alaycılık seviyenizi, insanları kırmayacak bir düzeyde tutabilmek. Nasıl kullanacağınızı bilirseniz, bu insanları güldürmek için harika bir araç olacaktır.

# 8 Garip ve uygunsuz anları kullan. Hangimiz garip bir an yaşamadık ki? İnsanların tedirgin ve gergin olduğu bir anda bir espri patlatabilirsiniz. O anda rahatsız bir durumda olsalar da, sizin böyle bir cesaret göstermenizden ötürü rahatlayacaklardır ve komik bir söz karşısında kahkahalarını tutamayacaklardır.

# 9 Sadelikten şaşmayın. Birilerini güldürmek için komplike ve aşırı zeka gerektiren şakalar yapmanıza gerek yok. Aklınıza ilk gelen espriyi 5-10 saniye içinde değerlendirin ve bam! Esprinizi yapın ve kenara çekilin. Önemli olan, ortamdaki herkesin o espriyi anlaması. Ortamda bulunan kişilerin yarısından fazlası gülmeye başlarsa, espriyi anlayamayan kişiler de istemsiz olarak güleceklerdir.

Bir kişiyi nasıl güldürebileceğinizi keşfetmek size zor geliyorsa, kendinizi en rahat hissettirecek şekli bulabilirsiniz. Eğer bir yandan şaka yaparken diğer yandan da rahat ve güvenli gözüküyorsanız, sizinle konuşmaktan daha çok keyif alacaklardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu