Mutlu Bir Gülümsemenin Arkasına Saklanmış Mutsuz Bir Kişinin 15 İşareti

Sevdiklerimizin mutlu olmasını istiyoruz, ancak herkes “İyiyim” dediğinde, aslında gerçekten iyi olup olmadığını anlamak zor olabilir. Peki, mutsuz bir insanın belirtileri nelerdir?

Hepimiz arkadaşlarımızın ve ailemizin olabildiğince mutlu olmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Ama mutsuz bir insanın işaretlerini bilmediğinizde, ona ne zaman yardım edebileceğinizi ya da mutlu etmeniz gerektiğini nereden anlayabilirsiniz?

Hatta kendiniz için mutsuz bile olabilirsiniz, ancak bunun farkında olmayabilirsiniz. Mutlu olmanın ilk adımı, mutsuz bir insanın işaretlerini bilmek. Bunu anlayıp farkettiğinizde, o insan için daha fazlasını yapabilirsiniz.

Neden mutsuz bir insanı bulmak bu kadar zordur?

Sevilen birinin, mutsuz olduğu zaman fark edilmesinin nispeten kolay olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat insanlar üzüldüklerinde, hayal kırıklığına uğradıklarında veya sadece kendilerinden tereddüt ettikleri zaman, gösterme eğilimindedirler.

Kaç kere kendinizi üzdünüz, yine de herkese iyi olduğunuzu söylediniz. Hiç kimse, başka bir kişiye yük olmak veya kirli çamaşırlarını havalandırmak istemez.

Mutsuz olmanız kişisel sorunlar, para konuları, iş hayatınız ile alakalı olabilir ve sorunlar bu şekilde sıralanmaya devam eder. Ancak çoğu insanda olduğu gibi bu duygular kenara kaldırılabilir ve bu şekilde mutsuz bir yüz elde edebilirsiniz.

Bazı kişilik özellikleri veya insan davranışları mutsuz bir insanın işaretidir.

Gelelim “mutsuz bir insanın” belirtilerine;

Ne üzücü, ha? Genellikle mutlu bir insanı bulmak kolaydır. Onları gördüğünüzde, onları biliyorsunuz ve tanıyabiliyorsunuz. Onlar hakiki ve hatta sakinleştirici bir titreşim sağlamaktadırlar.

Ancak mutsuz bir insanın belirtileri kolayca gözden kaçabilir. Kötü bir gün geçirmekten, klinik depresyona kadar her şey bu eylem ve davranışların arkasına saklanabilir. Bu yüzden ekstra dikkat etmelisiniz.

# 1 Güvensizlik. Güvensiz ve güvencesiz biri, tamamen mutsuz olmayabilir. Kendini güvensiz hisseden biri mutsuzluğu hayatının her yerine yayabilir.

Görünüşüyle ​​mücadele eden güvensiz bir birey, bir iş görüşmesi veya randevu için daha gergin olabilir. Bu onların bir toplantıda konuşmak istememelerine veya kendilerine dikkat çekmelerine neden olabilir. Hepimizin güvensizliği var. Bu insan doğasıdır.

Ancak, siz veya hayatınızdaki birisinin sürekli güvensizliklerle mücadele ettiğini fark ederseniz ve bu tutumu onun yaşamını olumsuz yönde etkilerse, aslında onun mutsuz bir insan olduğunu anlayabilirsiniz.

# 2 Öfke. 13 yaşındayken nasıl biri olduğunuzu düşünün. Büyük ihtimal ile dünyadan nefret ediyordunuz, kimseyle konuşmak istemiyordunuz.

Mutsuz bir insan, mutsuzluğunu dünyaya ve etrafındaki herkese yansıtır.

# 3 Sinirlilik. Yine, gençliğimizde duygularımızı çok yoğun yaşarız ve çabuk sinirleniriz. Yaşımız ilerledikçe sakinleşiriz ve sinirimizi kontrol altına alabiliriz. Fakat o yaşlardaki bir insan, kendini kontrol etmeyi zor bulabilir ve bulunduğu durumun etkisi ile mutsuz bir kişi olabilir.

Mutsuz bir insanın işareti; kişi küçük bir kararsızlık veya yanlış bir olay yaşandığı anda, birisine fazla takılıyor veya sürekli sinirleniyordur. Bu şekilde mutsuzluğun işaretini anlayabiliriz.

# 4 Kayıtsızlık. Mutsuzluk iyi bir duygu değildir, bu yüzden onu hissetmekten kaçınmak için pek çok insan, etrafındakileri umursamamaya çalışır. Mutsuz insanlar her soruyu “Bilmiyorum” veya “Umurumda değil” şeklinde yanıtlayabilir.

# 5 Bağlantıyı Kesmek. Kayıtsız hissetmeye benzer şekilde, kendilerini etraflarındakilerden ayırabilirler. Planları iptal eder, görüşmekten ve insanlarla konuşmaktan kaçınırlar. Yalnız kalmak isteyebilirler veya başkalarının nasıl olduklarını sormalarını istemiyor olabilirler.

Birisi sizi kendinden uzaklaştırırsa ve düşünmenize rağmen bunun mantıklı bir sebebini bulamıyorsanız, size sessizce kendi rahatları için yalvarıyor olabilirler.

# 6 Çaba Eksikliği. Uzun bir günün ardından akşam yemeği yeme ya da çamaşır yıkama enerjisine sahip olmadığınızı biliyorsunuz. İş elbisenizde dolaşıyorsunuz, akşam yemeği sipariş ediyor ve uyuyana kadar olduğunuz yerde oturuyorsunuz?

Mutsuz bir insanın işareti, işten, diyetten, egzersizden hatta temel temizliğe kadar her şeyde sürekli hissettiği bir çaba eksikliğidir.

# 7 Korku. Geleceğimiz, başarısızlığımız… Bu tür konular, her insanın hayatından endişe ve korku duymasına sebep olan nedenlerdir. Mutsuz olan bir insan zaten hazırda üzgün ise, bir de ekstra olan korku faktörü güçlenirse, mutsuzlukları daha da kalıcı olacaktır.

Öte yandan mutlu olan biri, yeni bir fırsat karşısında umutlu bir tablo çizecektir. Karamsarlık ve korku, mutsuzluğun en yakın arkadaşıdır.

# 8 Kıskançlık. Kıskançlık, çoğu zaman kendilerinden mutsuz olan kişilerin hissettiği bir duygu olabilir.

# 12 Kronik yorgunluk veya ağrı. Evet, kronik ağrı ve yorgunluk gerçek tıbbi durumlardan dolayı olabilir. Eğer bir kişi yorgunluğundan ve ağrılarından sıklıkla bahsediyorsa, tıbbi durumlarının altında mutsuz bir hayat yatıyor olabilir.

# 13 Kilo alımı veya kaybı. Kilo alımı veya az bir sürede kilo kaybı tıbbi bir sorunun işareti olabilir, ancak bu listedeki diğer işaretlerle birleştirildiğinde mutsuzluk belirtisi de olabilir.

# 14 Yargılayıcı. Sürekli olarak diğer insanlara yukarıdan bakan biri mutsuzdur. Başkaları tarafından değerlendirilmekten korkan biri, savunma mekanizmasını geliştirmiştir ve diğer insanları yargılamakta çok açık olabilirler.

# 15 Her zaman bekliyorum. Hayatı, mesleği veya ilişkileri hakkında şikayette bulunabilirler, ancak yaşamlarını değiştirmek için hiçbir şey yapmazlar. Sadece her zaman onlara bir şey olmasını beklerler.

Bunların hepsi mutsuz bir insanın belirtileridir. Siz veya bir arkadaşınızın mutsuz olup olmadığını bu işaretlere bakarak anlayabilirsiniz. Unutmayın, siz bir terapist değilsiniz. Bir arkadaşınızın başının dertte olduğunu düşünüyorsanız, dinlemeyi önerin. Ancak her zaman lisanslı bir profesyonelden tavsiye alın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu