Olgun Bir Ruh Nedir? Yılların Ötesinde Biri Olduğunuzun 15 Eşsiz İşareti

Belki de size olgun bir ruha sahip olduğunuz söylenmiştir ve siz de bunu anlamamışsınızdır. Peki olgun bir ruh ne demektir? Bu makalede olgun bir ruh sahibi olup olmadığınızın işaretleri göreceksiniz.

Olgun bir ruhunuzun olduğu söylenmesi çok garip gelebilir. Böyle söylendiğinde aslında nasıl biri olduğunuzu bilmiyor olabilirsiniz. Ama nihayetinde olgun bir ruhun ne demek olduğunu öğreneceksiniz ve öyle olup olmadığınıza karar verebileceksiniz.

Eh, zamanı geldi. İnsanlar size sürekli olgun olduğunuzu, olgun bir ruhunuz olduğunu söylüyorsa, bunun ne demek olduğu bilmeniz gerekiyor.

Olgun bi ruha sahip insanların özelliklerinden bahsetmeden önce, olgun ruhun ne demek olduğunu öğrenmeniz gerekiyor.

Olgun bir ruh nedir?

Eğer biri size olgun bir ruhunuz olduğunu söylüyorsa, bunu bir iltifat olarak kabul etmelisiniz. Yaşınızın çok daha ötesinde bir karaktere sahip olduğunuzdan bahsediyorlar.

Bu fiziksel ya da zihinsel değil, duygusal olarak… Etrafındaki olayları olgunlukla karşılayan ve bunlar karşısında yaşıtlarınızın beceremediği şekilde durabiliyorsunuz. Hayata bakış açınız ile onları şaşırtıyorsunuz.

Olgun ruha sahip kişiler sadece yaşıtları ile muhabbet etmek ile yetinmezler. Sizden yaşça olgun insanlarla da iletişime girebilme fırsatı sunar. Olgun bir ruh hakkında ufak bir bilgiye sahip oldunuz fakat bunun belirtileri nelerdir? Şimdi onları inceleyelim.

Yaşınızın ötesinde bilgeliğinizin olduğunun 15 eşsiz işareti

“Sadece işaretleri okuyun ve kendiniz karar verin.”

# 1 Yalnız olmaktan hoşlanıyorsunuz. Diğer insanların yüzeysel problemleri ile uğraşmaktansa kendi başınıza kalmayı seviyorsanız, bu olgun bir ruhunuz olduğunu göstermektedir. Olgun insanlar, yalnız kalabilen ve aynı zamanda kitap okuyan, resim çizen kişilerdir.

# 2 Yansımalarınızdan güç alıyorsanız. Vaktinizin çoğunda boş vakit geçirmek yerine kendinize odaklanırsınız. Geçmişte yaşadığınız olayları ve konuşmaları düşünerek kendinize yönelirsiniz. Kendiniz hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, o kadar iyi hissedersiniz.

# 3 Kendinizden yüce varlıkların olduğuna inanıyorsanız. Sizden daha güçlü varlıklara inanıyorsanız, bu olgun bir karakter olduğunuzu göstermektedir.

# 4 Tavsiyeleriniz çok derin ise. İnsanlar genelde tavsiyeler almak için size geliyorsa siz olgun ve sağlam bir ruha sahipsiniz. İnsanlar ancak güvendikleri ve inandıkları insanlardan tavsiye alırlar. İnsanlara yardım ederek onların hayatlarını iyi hale getiriyorsanız, bu işaret tam da sizin için yazılmış gibi duruyor.

# 5 Parti düşkünü değil iseniz… Bir partiye ya da gece dışarı çıkmak yerine, iki arkadaşınız ile evde vakit geçirmeyi seviyorsanız kesinlikle olgun bir ruha sahipsiniz. Bu hiç dışarı çıkmadığınız anlamına gelmez ama genel olarak sakin ve verimli bir gece geçirmeyi seviyorsunuz. Sığ deneyimlerden daha derin deneyimler içinde olmayı seviyorsunuz.

# 6 Dürüstlük ve bilgiye sahip birisi iseniz… Okumayı seviyorsunuz ve aldığınız kitap bitmeden başka bir kitap arayışına giriyor olabilirsiniz. Olgun insanlar dünyayı ve yaşamı merak ederler. Hikayeler, romanlar okursunuz ve hayatınıza daha fazla anlam katmaya çalışırsınız.

# 7 Trendlere boyun eğen bir yapınız yok ise… Herkesin Instagram’da nelerden bahsettiğini merak etmek yerine bunları umursamıyorsunuz. Yeni bir telefonunuzun olup olmaması sizi endişelendirmiyor. Maddi şeylerden ziyade, kendinizi hatıralar ve duygular ile doldurmak istiyorsunuz.

# 8 Derin bağlantı istiyorsunuz. Biri ile gürültülü ve karışık mekanlarda görüşmektense, sakin ve birbirinizi duyabileceğiniz mekanlarda takılmak istiyorsunuz. Arkadaşlıklarınızın yarım ve samimiyetten uzak olmasını değil, arkadaşınızı tamamen tanımak ve yakın olmak istiyorsunuz. Kısacası arkadaşlıklardan ziyade dostluklar arıyorsunuz.

# 9 Yapmadan önce düşünürsünüz. Yapacağınız aktivitelere ya da yatırımlara doğrudan dalmazsınız. Önce bir oturup düşünür, daha sonrasında olaya dahil olursunuz. Olgun bir ruh, amaçsız riskleri almaz ve bilgeliği ile bu olaylardan hiç hasar almadan çıkabilir.

# 10 Eski ve sağlam bir müzik zevkiniz var ise.. Yaşıtlarını günümüzün trend sanatçılarını dinlerken siz Bach, Ray Charles gibi eksi toprakları dinliyorsunuz. Müzik zevkinizin etrafınızdan farklı olması garip değil, çünkü onlar sizin kapasitenizde değiller.

# 11 Minimal yaşamayı seviniyorsunuz. Evinizin bomboş olduğunu ya da dekorasyon için bir görüşünüz olmadığından bahsetmiyoruz. Sadece yaşadığınız alanda minimal ve ufak eşyalar ile yetinebiliyorsunuz çünkü ihtiyacınız dışında tüketime karşısınız.

# 12 Büyürken fazla arkadaşınız yoktu. Popüler değildiniz ve hatta zorbalığa bile maruz kalmış olabilirsiniz. Sınıfınızda garip olduğunuzu farketmiş ve arkadaşlarınızın size pek de samimi davranmadığını hissetmiş olabilirsiniz. İşte o zamandan beri olgun bir ruha sahip olduğunuzun göstergesi.

# 13 Yoğun bir programdan sonra kendinize vakit ayırıyorsanız… Demek istediğimiz, haftada 3 gün üst üste dışarı çıkmak size göre olmasa bile, bir gecelik programdan sonra kendinize vakit ayırmak ve kafa dinlemek istiyorsunuz. Eğer bu şekilde bir yaşantınız var ise, olgun bir ruha sahipsiniz.

# 14 Tavsiyeleriniz elinizde olmadan ağınızdan çıkıyor. Sizin için tavsiye vermek, nefes almak gibi ise, siz olgun bir ruha sahipsiniz. Olayları her zaman başka bir bakış açısı ile ele aldığınız için, vereceğiniz tavsiyelerin bir sınırı yok. Zor soruları dinlemek ve onlara cevap vermek sizin için çocuk oyuncağı.

# 15 Evinizi seviyorsunuz. Evinize girdiğiniz zaman kendinizi güvende hissediyorsunuz. Kendinizi korumalı hissettiğiniz yer eviniz ise, olgun bir ruha sahipsinizdir. Evinizdeyken kendinizi mutlu hissetmeniz için bir sebebe ihtiyaç duymazsınız.

Sonunda olgun bir ruhun ne demek olduğunu ve buna sahip olup olmadığınızı anlayacağınız işaretleri biliyorsunuz. Artık tek yapmanız gereken, etrafınıza ve davranışlarınıza bakıp olgun bir ruh sahibi olup olmadığınıza karar vermek. Bu bilgiler ile etrafınızdaki insanların da olgun bir ruha sahip olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu