Sıkıcı Bir İlişkiyi Tekrardan Eğlenceli Hale Getirmek için Yapmanız Gerekenler

Rutinlerinizi ilişkinizi sıkıcı bir hale mi getiriyor? Kıvılcımı yeniden yakalamanız mı lazım? Merak etmeyin, çözümünüz bizde.

İlişkiler sadece akışına bırakılarak yaşanmaz. Çaba, enerji ve bazen de sıkı çalışma gerektirirler. Bir ilişkiyi değerli ve bulunmaz yapan, bu göstereceğiniz ilgi ve alakalardır. Eğer ilişkinizin sıradanlaştığını düşünüyorsanız, işe koyulma vakti gelmiştir.

Netflix’te takılmak ve pizza yemek oldukça rahat bir aktivite olarak gözükse de, bir süre sonra ilişki iki taraf için de sıkıcı bir hal alacaktır. Sıkıcı bir ilişki, bitmeye yakın bir ilişkidir.

Sıkıcı bir ilişkinin belirtileri nelerdir?

Ayrıntılara girmeden önce, sıkıcı bir ilişki mutlaka kötü bir ilişki anlamına gelmez. Küçük bir özen, sevgi ve tutku ile tekrar eğlenceli olabilir.

# 1 Rutin. Rutinler işler, evcil hayvanlar ve çocuklar için harikadır, ancak eşinizle rutin olmak romantizm, tutku veya eğlence anlamına gelmez. Her cuma bir randevu gecesi planlamak iyidir, ancak tekrar tekrar aynı yere gidip aynı yemeği sipariş ederseniz işler donuklaşır.

# 2 Aynı dövüşleri yaptın. Kavgalarınız her zaman aynı konuya geri dönerse, artık hiçbir zaman eğlenceli bir şey yapmamanız gibi, sizi böldüğüm için üzgünüm ama ilişkiniz sıkıcı. Bu hafta hangi filmi izleyeceğiniz ve banyoyu kimin temizleyeceği konusunda kavga ederseniz, muhtemelen ilişkinizi bitirmek için çaba harcıyorsunuzdur.

# 3 Telefonunuza yapışıp kaldınız. Bir ilişkideki kıvılcım sonsuza dek sürmez. Akıllı telefonlar ve internetten önce bile durum buydu. Teknoloji, ilişkileri bitirmek için gün geçtikçe kuvvetleniyor.

İşte size sıkıcı bir ilişkinin en açık belirtilerinden biri. Yatağa uzanıyorsanız ve her ikiniz de bir kelime konuşmak yerine telefonlarınızla ilgileniyorsanız, tebrikler! İlişkiniz sıkıcı ve monoton! Sıkıcı bir ilişki mi istiyorsunuz? Hiç sanmıyoruz.

# 4 Duygularınız hakkında konuşmuyorsunuz. Çıkmaya ilk başladığınızda, karnımda kelebekler uçuşuyor, başım dönüyor gibi betimlemeler yaparak duygularınızı paylaşırsınız. Eğer ilişkiniz kısır bir döngüye girip sıkıcı bir hal aldıysa, bu tarz konuları açmazsınız. Sanırım bu en belirgin işaretlerden biri olabilir.

Sıkıcı bir ilişkinin içerisine tekrardan nasıl eğlence dahil edilir?

Sıkıcı bir ilişki, umutsuz bir ilişki değildir. İşleri tekrar eğlenceli hale getirmek için yapabileceğiniz çok şey var. Rutinden kurtulmalısınız. Sıkıcı ilişkinizi heyecanlı bir hale getirebilirsiniz.

# 1 Bunun hakkında konuşun. İlişkinizin sıkıcılık yolundan devam etmesini engellemek için yapabileceğiniz ilk ve en iyi şey onun hakkında konuşmaktır. Siz ve partneriniz aynı duygularda değilseniz, bunu düzeltmek zor olabilir. İlişkinizi tekrardan ilk günlere döndürmek istediğinizi açıkça belirtin ve hafta sonu için ufak bir gezi planlayın. Şehri değiştirmek, bunalım ortamından uzaklaşmak ikinize de iyi gelecektir.

# 2 Spontane olun. Bazı çiftler, havaalanlarına gider ve ilk kalkan uçağa bilet alırlar. Bunlar sizin çok fazla olabilir bunda herhangi bir sorun yok. Bunun yerine ufak hareketler ile başlayabilirsiniz.

İş yerinde partnerinize sürpriz yapabilir ya da onu alıp öğle yemeğine çıkarabilirsiniz. Bu havalı bir restorant olabileceği gibi bir simit de olabilir. Burada önemli olan, hayatınızda değişiklikler yapmanızdır.

# 3 Başkalarını planlarınıza dahil edin. Başbaşa kalmak güzel olsa da, planlarınıza arkadaşlarınızı ya da başka çiftleri dahil etmek, olaylara geniş açıdan bakmanıza olanak sağlar. Deneyin, hoşunuza gitmez ise başka bir çift, başka insanlar ile yeniden deneyin.

# 4 Yeni şeyler denemeye çalışın. Siz nasıl bir insansınız pek bilemiyoruz doğal olarak ama bu herkes için geçerli bir madde olabilir. Plan yapmayı seven biriyseniz, değişik planlar ile partnerinizin karşısına çıkabilirsiniz.

Eğer plan yapmakta zorlanan biriyseniz de, bir üst maddede planlarınıza dahil etmek istediğiniz arkadaşlarınızdan fikir alabilirsiniz. Başka çiftlerin yaptığı planlardan fikirler alarak kendi hayatınıza uyarlayabilirsiniz.

# 5 Fiziksel bir şeyler yapın. Tamam şuan aklınıza gelen şeyi kastetmedik. Bizim bahsettiğimiz fiziksel şeyler, birlikte yoga yapmak, kickbox’a gitmek hatta haftaonu bir kamp kurmak. Gücünüzü birlikte kullanacağınız aktiviteler, daha iyi bir ekip olmanızı sağlayacaktır.

# 6 Ya hiçbir şey işe yaramazsa? Bazen bu maddelerden hiçbiri işe yaramayabilir. Bu ilişkinizin bittiği ya da kurtarılamayacağı anlamına gelmez. Tek yapmanız gereken, profesyonel bir çift terapistine gitmeniz gerektiğidir. Çoğu zaman profesyonel yardım alan çiftler, ilişkilerini kurtarmışlardır.

Bu ipuçları ve püf noktaları ile sıkıcı bir ilişkinin belirtilerine elveda diyebilirsiniz. Bu sayede artık akşam yemeğinde esnemeyecek ve yedikten hemen sonra uyumayı düşünmeyeceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu