Tek Taraflı Aşk Nedir? Sevilmediğinizde Bununla Nasıl Başa Çıkacaksınız?

Tek taraflı aşk cümlesi bile kulağa hoş gelmiyor, değil mi? Peki tek taraflı sevgiyi yaşarken, acısıyla nasıl başa çıkıp tekrardan kendinizi bulabiliyorsunuz?

Tek taraflı aşk nedir? Aslında çok masum bir sevgidir ama tek taraflıdır, bir kişi yaşar. Ortada yine bir aşk vardır ama mutluluklarla, gökkuşağı ile dolu değildir. Buruk ve üzgündür. Uzak durulması gerekir.

Genellikle karşılıksız sevgidir ve acı ile yalnızlığın karşımı ile karşılaşılır. Biliyoruz, kulağa daha da kötü gelmeye başladı. Eski sevgilinizi unutamazsınız ama o çoktan hayatına devam etmiştir…

Tam ilişkinizde mutlu olduğunuzu düşündüğünüz anda partnerinizin gitmeyi kafasına koyduğu anlardır.

Daha önce farketmediyseniz tekrardan söyleyebiliriz. Tek taraflı aşk gerçekten rezalet bir şey.

Tek taraflı aşk mı yaşıyorsunuz?

Kimi zaman tek taraflı aşk yaşadığımızın farkında bile değilizidr. Aşk, bilindiği gibi herkesi kör edebilir. Sadece olmasını istediğimiz ve dilediğimiz şeyleri görür ve istemediğimiz, yüzleşmeye cesaretimiz olmayan şeyleri görmezden gelebiliriz.

Bir süre boyunca kendinizi üzmemek için bu oyuna ayak uydursanız da, belli bir zaman sonra bu gerçekler önünüze bir bir gelecektir.

İlgi duyduğunuz kişinin bir ilişkisi varsa ya da sizle ilgilenmediğini açıkça söylerse, sevginizin tek taraflı olduğunu çok kolay anlayabilirsiniz. Ama bazen o kadar da kolay olmamaktadır.

Bir ilişkide olabilirsiniz. Ama o kadar aşıksınızdır ki siz olmadan da hayatına devam ettiğini göremeyebilirsin. Bir arkadaşını çok sevebilirsiniz ama sizi sevmese de umudunu kaybetmeden devam edebilirsiniz.

Tek taraflı sevgi çoğu zaman reddedilme gibi kendini gösterse de bazen işler karışabilir.

Bunlardan herhangi biri size tanıdık geldiyse, tek taraflı sevgi yaşıyor ve bu yüzden acı çekiyor olabilirsiniz. Bu duygudan hoşlanmıyor musunuz?

Tek taraflı aşktan kurtulmanın çeşitli yolları vardır ve bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz. Bu şekilde bu acı ile başa çıkabilir ve bir daha asla bu duyguyu yaşamak zorunda kalmayabilirsiniz.

Tek taraflı aşkla nasıl baş edilir?

Tek taraflı sevgiyle yüzleşmek kolay değildir. Basit gelebilir ama tek taraflı aşkı aşmak zaman ve sabır ister. Belki birkaç gözyaşı bile.

Ama siz bunu yapabilirsiniz. Ve yakın gelecekte, iki taraflı sevginiz bile olabilir.

# 1 Yüzleşmelisiniz. İlerlemenin ilk adımı kendinize itiraf etmektir. Kimse bu duyguları kendisine itiraf etmek istemiyor. Ancak, bir kez bunu fark edip kendinize itiraf ettiğinizde, bir sonraki adımı atabilirsiniz.

# 2 Duygularınızı paylaşın. Sevdiğiniz kişiye ne hissettiğinizi söyleyin. Biliyoruz, garip ve rahatsız edici olabilir, ama her şeyi açıklığa kavuşturabilir. Aynı zamanda size yeni fırsatlar yaratabilir. Durumu değiştirebilir ve ilişkiyi elde edebilirsiniz. Kim bilir, aşk tek taraflı aşk olmayabilir.

# 3 Pozitiflere bakın. Parlak tarafa bakmaya çalışın. Tek taraflı aşkta biliyoruz ki pozitif bir yanı hiç yokmuş gibi hissedebiliyorsunuz, ama var. Tek taraflı bir aşk olduğunu biliyorsunuz, böylece devam edebilirsiniz. Sizi geri seven birisiyle olmayı hak ediyorsunuz.

# 4 Pembe gözlüklerinizi çıkartın. Sevgiyi güçlendiren şeylerden biri, onun sevdiğiniz yanlarıdır. Bu duygudan kurtulmak istiyorsanız, o kişinin negatif yönlerini düşünün ve birlikte olmadığınız için kendinizi şanslı hissetmeye başlayın. Bu yemek yerden şapırdaması ya da tırnaklarını yemesi olabilir.

# 5 Gerçeklere odaklanın, şüphelere değil. Eğer daha uzun olsaydım ya da zayıf olsaydım bu ilişki olur muydu şeklinde düşünmeyin… Karşınızdaki kişi, sizi siz olduğunuz için sevmiyorsa, bu değişiklikleri asla haketmiyordur. Kendinizden ödün vermeyin. Önce kendinize saygı duyun. Daha sonra insanların size saygı duymasını bekleyin.

# 6 Üzgün ​​olabilirsiniz. Hepsini bırakın. Ağlayın. Dondurma yiyin ve bir hafta sonu için yatakta yatın. Kendinizi olduğu gibi kabullenin ve daha sonra bu acı ile başa çıkın. Gereken gücü kendi içinizde bulacaksınız.

# 7 Onu takipten çıkar. Bu dönemde onun kimlerle gezdiğini ya da kimler ile yemek yediğini takip etmeniz, onu daha çok istemenize neden olacak. Sizin için ulaşılmaz olarak göründükçe ondan kopamayabilirsiniz. Ama onu takip etmeyip, gözünüzün önünde tutmazsanız, o kişinin kolaylıkla üzerinden gelebilirsiniz.

# 8 Eğlenmenize bakın. Dışarı çıkın ve eğlenin. Dikkatinizi dağıtın. Yeni şeyler deneyin ve yeni maceralara atılın. Dans etmeye, bowling oynamaya gidin. Kendinize odaklandığınız sürece onu daha az düşüneceksiniz. Kim bilir, belki de onu o kadar da sevmiyorsunuzdur.

# 9 Diğer hedeflere odaklanın. Tek taraflı aşkınızı düşünmek yerine, kendinizi geliştirmeyi düşünün. Tek taraflı aşkınıza bağlı kalmaktansa, yeni deneyimlere açık olun. Kafanızı meşgul tutacak olayların içine girin.

Tek taraflı aşk eğlenceli değil. Sevgiyi bu kadar özel kılan şey, iki kişinin ortak bir noktada bulunabilmesidir. Tek taraflı sevgi yaşadığınızı düşünüyorsanız ve bundan memnun değilseniz, bundan kurtulmanın yolu bu adımları uygulamaktır. Önce kendinize herşeyi itiraf edin daha sonra ise bu adımları tek tek hayatınızda uygulamaya başlayın. Siz herşeyin en iyisini hakediyorsunuz, bunu asla unutmayın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu